Bağımlıya nasıl davranılır Tedaviye nasıl ikna edebilirim
 

Aile destek

Bağımlıya nasıl davranılır

Tedaviye ikna etme

Uyuşturucu tedavisi zorla olur mu

Uyuşturucu tedavisi zorla olur mu Tedaviyi kabul etmeyen hasta
 
BATEM
Adres: Avukat Süreyya Ağaoğlu Sok.

Ömür Apt. No:55/2

Topağacı Teşvikiye Şişli İST.
Telefon

0212 291 11 56

0212 291 11 57

Faks
0212 234 72 92
GSM
0533 205 73 73
0552 205 73 73

E Posta: bilgi@batem34.com

 

AİLE DESTEK
Aile destek
 
 

Tedaviye devam eden bağımlı bireyin yakınları eğitim programlarımıza katılabilir ve danışmanlık hizmetinden yararlanabilir. Bağımlılık nedir, bağımlıya nasıl davranılır, nasıl yaklaşılır, yapılması ve yapılmaması gerekenler nelerdir, aile destek eğitimlerinde öğretilir. Bu aile destek eğitimleri hasta yakınlarına özel yapıldığı gibi >aile destek grup eğitimleri de yapılmaktadır. Bağımlılıkla ilgili kavramları, tedavi yöntemlerini, karşılaşacağı tuzakları-zorlukları ve bunlarla başa çıkmayı öğrenecektir. Ailenin, eşin ve yakınların tavırları bağımlının iyileşmesinde önemli bir etkendir. Onlar değiştikçe, bağımlı da değişmekte, tedavinin başarı şansı artmaktadır.

Uyuşturucu madde alkol bağımlısına nasıl davranmalı?

Ailede bağımlı bir bireyin varlığı diğer aile üyeleri üzerinde birçok etkiye sahiptir. Eşler veya anne babalar bu durumla başa çıkmakta zorlanır. Ailede alkol veya uyarıcı uyşturucu madde kullanan bir bireyin varlığı diğer aile üyeleri için de ciddi sosyal ve ruhsal yükler getirmektedir. Aynı durum kumar bağımlılığı ve ekran bağımlılığı olan bireylerin aileleri için de geçerlidir. Hastalık bağımlılıktır be bağımlılık her türünde büyük oranda benzerlikler göstermektedir.

Aile üyelerinin, eşlerin veya yakınların kendi ruhsal sağlıklarını korumaları ve kazanmaları, bağımlının iyileşmesine de yardım etmektedir. Bağımlılığın kurduğu tuzakları görmeleri, zorluklarıyla nasıl başa çıkabileceklerini öğrenmiş olmaları kendi ruhsal sağlıklarını koruyabilmelerini sağlayacaktır.

BATEM’de hasta yakınlarına bütüncül bir yaklaşım esas alınmıştır. Bu amaçla özel eğitimli aile terapistleri eşliğinde aile eğitim seminerleri, bireysel görüşmeler ve grup terapisi uygulanmaktadır.

Aile destek, tedavide olsun olmasın tüm bağımlı aileleri için çözümler sunmaktadır. Bağımlı tedaviye nasıl ikna edilir, uyuşturucu tedavisi zorla olur mu, Tedaviyi kabul etmeyen hastaya nasıl davranılır, tedaviye ikna etmek için ne yapmalıyım, tedaviye nasıl ikna edebilirim gibi sorularınız ise;  aile bilinçlendirme, anne baba okulu ve tedaviye başvurmak istemeyenler sayfalarımızda yanıtlanmaya çalışılmıştır.