kumar tedavisi iddia bağımlılığı
 

Kumar Bağımlılığı tedavisi

İddia

At Yarırışı

Kumar hastalığı

oyun tedavisi at yarışı bağımlılığı
 
BATEM
Adres: Avukat Süreyya Ağaoğlu Sok.

Ömür Apt. No:55/2

Topağacı Teşvikiye Şişli İST.
Telefon

0212 291 11 56

0212 291 11 57

Faks
0212 234 72 92
GSM
0533 205 73 73
0552 205 73 73

E Posta: bilgi@batem34.com

 

KUMAR BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ
kumar bağımlılığı tedavisi></td>
                 <td width=
 

İşaretler, Semptomlar ve Tedavi

Kumar bağımlılığı problemi bireylerin ilişkilerin bozulmasına, evdeki ve işteki sorumluluklarını aksamasına ve maddi çöküntülere sebep olabilir. Oyun oynamak için para çalmak ya da çocuklarınız için sakladığınız parayı oyunda kullanmak gibi asla yapmam diye düşündüğüz şeyleri yapmaya başlayabilirsiniz. Kendinizi durduramayacağınızı düşünebilirsiniz; ancak kumar sorunu ve bağımlılığı tedavi edilebilir. Eğer bir oyun sorununuz olduğunu kendinize itiraf etmeye hazırsanız ve yardım alırsanız, kumar bağımlılığı sorununuzdan kurtulabilir ve hayatınızın kontrolünü tekrar elinize alabilirsiniz.

Kumar bağımlılığı aynı zamanda kompulsif kumar bağımlılığı diye de bilinen bir tür dürtü kontrol bozukluğudur. Kompulsif kumarbazlar, kendilerine ve sevdiklerine zarar verdiklerini bildikleri halde oyun oynama dürtülerini kontrol edemezler. Oyun oynamak sonuçlarını umursamaksızın düşündükleri ve yapmak istedikleri tek şeydir. Kompulsif kumarbazlar keyifli de olsalar keyifsiz de, parasız da olsalar paralı da olsalar, mutsuz da olsalar mutlu da olsalar oyun oynamaya devam ederler. Sayıların kendilerinden yana olmadığını bilseler de, kaybetmeyi madden karşılayamayacaklarının farkında olsalar da kumardan vazgeçemezler.

Kumar oynama davranışı bazı kişiler için sorun olmaya başlar. Bu kişiler tamamen kontrolü kaybetmemiş olabilirler. Eğer oyun oynamakla fazlasıyla meşgulseniz, kumarda giderek artan miktarlarda para harcıyorsanız, üst üste kaybediyorsanız, ya da ciddi sonuçlara rağmen oynamaya devam ediyorve davranışınızı değiştiremiyorsanız, kumar sorununuz var demektir. Bağımlı olmadan merkezimizden veya bu konuda uzmalığı olan psikiyatrist, psikologlardan danışmanlık hizmeti almanızı öneririz.

At yarışı, iddia bağımlılığı yani kumar bağımlılığının ne olduğunun daha iyi anlaşılması ve kavranmasının bağımlılık tedavisi sürecinde kumar bağımlısı ve yakınları için çok önemli olduğu kanısındayız. Bu nedenle yine ekibimiz ve diğer uzmanlar tarafından hazırlanan yazıları önermekteyiz.