esrar, ot, eroin kokain, metamfetamin
 

Saç testi

Saçta

esrar, eroin, kokain

ecstasy, metamfetamin

ot, uyarıcı

ecstasy, ekstazi Saçta uyuşturucu madde testi

 
BATEM
Adres: Avukat Süreyya Ağaoğlu Sok.

Ömür Apt. No:55/2

Topağacı Teşvikiye Şişli İST.
Telefon

0212 291 11 56

0212 291 11 57

Faks
0212 234 72 92
GSM
0533 205 73 73
0552 205 73 73

E Posta: bilgi@batem34.com

 
SAÇ TESTİ
saç testi
 

Saç numunesinde uyuşturucu testi, 4 ile 6 ay içinde madde kullanımına dair bilgi verir. Bedenimize giren her kimyasal madde saçımızda bir kod bırakmaktadır. Biyokimyasal analizlerle bu kod tespit edilebilir.

Bu test için saç numunesinin uygun bir şekilde alınması önemlidir. Yetersiz numune alınması veya saç üzerindeki boya, kına gibi kimyasal içerikli uygulamalar, test sonuçlarını etkilememektedir. Saçın en az 2 santim uzunluğunda olması gerekir.

Saç numunesi bir seri ön işlemden geçirilerek sıvı hale getirilir, daha sonra alınan uyuşturucu türü ve miktarı belirlenmek üzere GC/MS sistemi ile analiz edilir.

Gizli numuneler alınıp, madde kullanan kişinin haberi olmadan testlerin yapılması olumsuz sonuçlar vermektedir. Bu nedenle, madde kullanan kişinin haberi olmadan alınacak numunelerin test edilmesine BATEM sıcak bakmamaktadır.

Anlaşarak alınacak testler her iki tarafın ilişkisini olumlu etkileyecek, bağımlılığın tedavisinin başarısını artıracaktır. Tersi yöntemler ise sorunu daha fazla büyütecektir.

Bu yöntemin anlaşılarak kullanılması ile, madde kullanan kişi kullanmadığını gösterebilmekte, aile veya yakınlar ise sürekli bir şüphe içinde yaşamaktan kurtulmaktadır. Öte yandan, madde kullanan kişi için de bir kendini kontrol yöntemi olmaktadır.

Özellikle sık idrar alınması mümkün olmayan durumlarda, aralıklarla test  yapılabileceği zaman saç testini tercih etmek doğru olacaktır.

 
Bu test büyük oranda doğru yanıt vermektedir.

Bir yakını veya kendisi için saçta uyuşturucu uyarıcı madde testi yaptırmak isteyen kişilerin aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak saçta uyuşturucu uyarıcı madde testinin uygulanması şartları ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirler.

Saçta uyuşturucu uyarıcı madde testi