Prof.Dr. Defne Tamar Gürol Uzman Psikolog Alper Aksoy
 

Batem Bağımlılık tedavi merkezi uzmanları

Prof.Dr. Defne Tamar Gürol

Uzman Psikolog Alper Aksoy

Psikodramatist Meral Arık

Psikodramatist Meral Arık Batem uzmanları
 
BATEM
Adres: Avukat Süreyya Ağaoğlu Sok.

Ömür Apt. No:55/2

Topağacı Teşvikiye Şişli İST.
Telefon

0212 291 11 56

0212 291 11 57

Faks
0212 234 72 92
GSM
0533 205 73 73
0552 205 73 73

E Posta: bilgi@batem34.com

 

CVLER
 

Prof. Dr. Defne Tamar Gürol

Psikiyatri uzmanı

1964 yılında Ankara’da doğdu. İzmir Özel Türk Lisesini bitirdikten sonra 1987 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1988–1993 arası Bakırköy Ruh ve Sinir hastalıkları Hastanesinde Psikiyatri ihtisası yaptı. 1993 yılında aynı hastanede uzman olarak çalışmaya başladı. 1995 yılında AMATEM Servisinde çağdaş tedavi sisteminin kurulmasında etkin bir rol üstlendi. 1998 yılında AMATEM Kliniğinde Şef Yardımcısı oldu. 2004 yılında ÇEMATEM Servisinin başına geçti. ÇEMATEM Servisinde tedavi sisteminin geliştirilmesini sağladı.

Almanya Überlingen Enstitüsü’ne bağlı Ankara Prof. Dr. Abdülkadir Özbek Enstitüsü’nde psikodrama eğitimi aldı. Uluslarası Psikanaliz Birliği üyesi.

“Uyuşturucu Maddeler ve Bağımlılık Eğitim Paketi” ile lise öğrencilerine yönelik önleme programı, “Hekimler İçin Alkol ve Madde Kullanım Bozuklukları Eğitim Programı” ile erken tanı ve tedavinin sağlanması için hekimlere yönelik eğitim paketinin hazırlanmasında çalıştı. “Türkiye’de Madde Kullanıcılarının Özellikleri, Çok Merkezli Bir Çalışma” ve “Gençler Arasında Sigara, Alkol, Madde Yaygınlığı- SAMAY” çalışmalarında madde kullanım yaygınlığı ve madde kullananların profillerinin araştırılmasında görev aldı. Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu tarafından desteklenen “Uyuşturucu Madde Kullanımının Aile Üstüne Etkisi” konulu çalışması yayınlandı. Birçok kongre ve sempozyumda madde kullanımı önleme, tanı ve tedavileri ile ilişkili konuşmalar yaptı. Bağımlılıkla ilgili araştırmaları nedeniyle 2 ödül kazandı.

Ekim 2008’den 2011 sonuna kadar Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi AMATEM ve ÇEMATEM Kliniklerini yönetti, halen çalışmalarını BATEM’de sürdürmektedir.

 

Geniş özgeçmişi için tıklayın

 

 

Alper Aksoy

Uzman psikolog

 

1971 yılında Ankara'da doğmuştur. Yükseköğrenimini ise Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesinde Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programını  bitirmiştir. 1999-2001 yılları arasında Londra Üniversitesiyle birlikte Gölcük ve İzmit depremi yaşayan depremzedelere yönelik psikolojik destek ve müdahele programında görev almıştır. 2001 yılından itibaren Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği'nde risk altındaki ergenlere yönelik çeşitli psikososyal destek programlarının planlanması ve yürütülmesinde, bağımlılık tedavisi alanında çalışmaktadır. Gençlik, Aile ve Destek Merkezinin Şişli Bölgesi sorumlusu olarak risk altında bulunan ergenlere ve ailelerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Bugüne kadar bir ödül kazanan Alper'in, deprem travması, sokakta yaşayan ve madde kullanan çocuklar, kendine zarar verme davranışı, şiddet ve suç ile ilgili yazı ve makaleleri bulunmaktadır.

 

Geniş özgeçmişi için tıklayın

Meral Arık
Psikodramatist

1966 yılında doğdu. Lise eğitiminden sonra, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Aynı yıl Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi AMATEM Servisi’nde psikiyatri hemşiresi olarak çalışmaya başladı. 1995 yılından itibaren bağımlılık alanında grup psikoterapileri konusunda başlayan eğitim süreci, 1995-2003 yılları arasında Almanya Überlingen Enstitüsü’ne bağlı Ankara Prof. Dr. Abdülkadir Özbek Enstitüsü’nde psikodrama yöneticisi olmasıyla devam etti. Halen klinik uygulamalarda grup psikoterapisi ve psikodrama çalışmalarına devam etmektedir.