kokain idrarda metamfetamin testi
 

İdrarda Uyuşturucu Madde Testi

Esrar tesi

Kokain testi

Met testi

Metamfetamin testi

idrarda uyuşturucu madde testi idrarda esrar testi

 
BATEM
Adres: Avukat Süreyya Ağaoğlu Sok.

Ömür Apt. No:55/2

Topağacı Teşvikiye Şişli İST.
Telefon

0212 291 11 56

0212 291 11 57

Faks
0212 234 72 92
GSM
0533 205 73 73
0552 205 73 73

E Posta: bilgi@batem34.com

 
İDRARDA UYUŞTURUCU MADDE, ESRAR, KOKAİN, MET, EROİN vb. TESTİ NASIL YAPILIR
idrarda uyuşturucu madde testi
 

İdrarda uyuşturucu madde(esrar, kokain, met, eroin vb.) testini gizlice yapmayın

İdrarda uyuşturucu madde (esrar testi, kokain testi vb.) testi gizli bir şekilde test yapılması amacıyla üretilmemiştir. Testler açık bir şekilde, test yapılacak kişiyle anlaşılarak yapılmalıdır. Gizlice yapılan testler karşılıklı güveni daha çok bozacaktır. Farz edelim yakınınızdan idrarı gizli bir şekilde aldınız ve test yaptınız. Ona bu durumu daha sonra nasıl açıklayacaksınız. Gizlice yaptığınız için karşınızdaki sizi suçlayacaktır ve size olan güveni kaybolacaktır.

Madde kullanıcısıyla anlaşın

Uyuşturucu uyarıcı madde kullandığından şüphelenen yakınınızla önce konuşun. Uyuşturucu uyarıcı madde (esrar, eroin, kokain, met vb.) kullandığından şüphe ettiğinizi anlatın. Bu şüpheyle yaşamak istemediğinizi, onu sürekli takip etmek istemediğinizi söyleyin. Bunun en iyi yolunun somut bir veriye dayanan bilgi edinmek olduğunu, kendisi de uygun görürse test yapmak istediğinizi söyleyin. Test yaptırmayı kabul ederse, bir sonraki maddeye geçin. Eğer test yaptırmak istemiyor ise, niye yaptırmak istemediğini öğrenin. Kullanmadığını ve teste gerek olmadığını söylerse, saçma olsa bile, bu düşünceyi aklınızdan atamadığınızı ve bu şüpheyle yaşamak istemediğinizi tekrarlayın. Aranızdaki ilişkinin böyle bir nedenden dolayı bozulmasını istemediğinizi ve bu yüzden test yapmak istediğinizi vurgulayın.

Uyuşturucu testini uygun koşullarda yapın

İdrarda uyuşturucu madde (esrar testi, kokain testi vb.) testi kişilere uygun koşullarda yapılması büyük önem taşır.  Bunun için idrarın taze olması, başka idrarla karışmamasına özen gösterilmesi veya idrarın içine başka maddelerin karışmaması gerekir.

 

Bazen madde kullananlar kişiler yakınlarını (aslında kendilerini) kandırmak için idrara başka maddeler katarak veya idrar testinde başkasının idrarını vermek suretiyle sonucun değişmesini sağlamaya çalışabilirler. Bu nedenle kapının yarı açık şekilde idrarın alınması, idrarın belli bir sıcaklıkta olması, idrar alınır alınmaz testin yapılmasına özen gösterilmelidir.

Sonucun ne anlama geldiğini iyice öğrenin

Uyuşturucu maddeler idrarda belirli sürelerde kalır. Örneğin esrar ve eroin 4 gün, ekstazi ve kokain 1 gün kalmaktadır. Bu nedenle idrarda maddenin bulunmayışı o kişinin madde kullanmadığı anlamına gelmez. Testin negatif çıkması belirli sürede o uyuşturucu maddenin kullanılmadığı anlamına gelir. Bu nedenle idrar testlerinin düzenli olarak ve belirsiz zamanlarda tekrarlanması yararlıdır.

Teste tamamen güvenmeyin

Çok düşük oranda olmakla birlikte bazen testler yanlış sonuçlar verebilmektedir. Bu nedenle hiç beklemediğiniz sonuçlar çıktığı zaman, testin tekrarlanmasında yarar vardır.